Istnieją pralnie, od których wymaga się zdecydowanie więcej jakości niż od innych. W nich pracują specjalistyczne urządzenia, dedykowane określonym zadaniom, zaprojektowane oraz wykonane do określonych celów.

 

W branży medycznej, duża ilość sprzętu produkowana jest i wykonana właśnie wyłącznie z myślą o niej. Nie inaczej jest w przypadku urządzeń pralniczych. Urządzenia pralnicze do placówek medycznych, to sprzęt, do którego wymaga się:

  • niezawodności, bez względu na czas oraz miejsce,
  • funkcjonalności, często innych, niż w przypadku klasycznych urządzeń przemysłowych,
  • pracy na pełnych obrotach, przy wysokich temperaturach.
  •  

 

Pralka przemysłowa dedykowana branży medycznej, suszarka przemysłowa, specjalistyczny sprzęt do prasowania, wirowania czy też namaczania, to wszystko niezbędne jest w szpitalach, przychodniach czy laboratoriach.

 

 

GP | Pralka przemysłowa dla szpitali i placówek medycznych – pranie w wysokiej temperaturze

 

W szpitalach, bez względu na czas, zawsze muszą panować warunki związane z idealnym zachowaniem higieny oraz czystości. Nic więc dziwnego, że pralnie szpitalne czy też w te w klinikach lub ZOZach, muszą być w pełni przystosowane do spełnienia trudnych warunków, jakie stawia im rzeczywistość. Tym samym urządzenia pralnicze do placówek medycznych, to sprzęt najwyższej klasy, dedykowany tym placówkom i wymagającym normom w nich panującym. Dostosowanie takiej pralki to zadanie trudne, stawiane zawsze producentom i Ci producenci, którzy temu podołają, mogą liczyć na zamówienia i lukratywne kontrakty.

Pralki w szpitalach czy klinikach, dziennie poddawane są trudnemu egzaminowi. Ogromne ilości prania, od pościeli, poprzez niezliczone ilości ręczników, tkanin i materiałów, skończywszy na takich tkaninach jak pidżamy. Pościel czy ręczniki muszą być prane w bardzo wysokiej temperaturze, tak aby pozbyć się nie tylko zanieczyszczeń, ale również wszelkich bakterii. Zresztą nie tylko od pralek wymaga się najwyższej funkcjonalności, dotyczy to niemalże wszystkich urządzeń w pralniach szpitalnych.

 

 

GP | Suszarka i magiel przemysłowy

 

Prócz pralki, do niezbędnego wyposażenia pralni szpitalnej należy doliczyć suszarki i magle przemysłowe. Te pierwsze przyspieszają cały proces, susząc pranie nawet w kilka godzin, te drugie zaś, umożliwiają prasowanie odzieży.

Suszarka przemysłowa to urządzenie, które jest w stanie wysuszyć setki kilogramów prania w ciągu godziny lub dwóch. Dzięki wysokiej temperaturze pranie jest nie tylko suche, ale również pozbawione drobnoustrojów, które w nim się znajduje. Suszenie prania w sposób naturalny byłoby w szpitalu niemożliwe, ze względu na jego ilość, a także szkodliwe ze względu na rozwijające się w nim bakterie.

 

Magiel przemysłowy pozwala szybko prasować nie tylko ręczniki, pościel czy firany, ale także niektóre ubrania jak chociażby płaszcze szpitalne. Magiel przemysłowy potrafi również wyprasować ogromną ilość prania przez godzinę i to z zachowaniem standardów estetycznych.

 

Powyższe urządzenia pralnicze do placówek medycznych to niezbędnik takiego wyposażenia. Odpowiednio dobrane, zapewniają skuteczność pracy i pełną efektywność oraz zaspokajają potrzeby każdej placówki medycznej.

 

Urządzenia pralnicze dla placówek medycznych gp-pralnia.pl