Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnić swoim pracownikom dostęp czystych i spełniających określone wymagania ubrań do pracy. Obowiązkiem pracodawcy jest również regularnie czyścić ubranie pracownika lub wypłacać pracownikowi stosowny ekwiwalent. Jeżeli jednak, Twoi pracownicy mają kontakt z substancjami niebezpiecznymi lub bardzo trudnymi do wyprania, wówczas, niezbędne będzie stworzenie zakładowej pralni. W takiej pralni, niezbędna jest pralka przemysłowa.

 

 

GP | Pralka przemysłowa Grandimpianti – charakterystyka i możliwości

 

Pralka przemysłowa Grandimpianti jest urządzeniem, które ma na celu skuteczne pranie tkanin w bardzo wysokich temperaturach, a także pranie takich tkanin, które zostały zanieczyszczone substancjami wyjątkowo trudnymi do wyczyszczenia.

 

Charakterystyczną cechą pralki przemysłowe jest możliwość pracy w bardzo wysokich temperaturach. Pranie w temperaturze 80 czy 90 stopni Celsjusza, byłoby bardzo szkodliwe dla pralki, która jest przeznaczona do użytku domowego, tymczasem pralka przemysłowa Grandimpianti z powodzeniem radzi sobie nie tylko z takimi temperaturami. Oczywiście, nie wszystkie tkaniny można prać w temperaturze wysokiej, jednak odzież robocza, z reguły jest do niej dostosowana.

 

Kolejną cechą charakterystyczną pralek przemysłowych jest ich ogromny bęben, który jest w stanie pomieścić dużą ilość prania. Takie rozwiązanie pozwala efektywnie wyprać dużą ilość prania, zatem bez względu na wielkość załogi można wygodnie w jednym praniu zmieścić kilka do kilkunastu kompletów ubrań.

 

Pralka przemysłowa cechuje się zupełnie innym systemem odprowadzania wody. Musząc mierzyć się z ogromnym zabrudzeniem i zanieczyszczeniem wody, w tego typu pralkach najczęściej stosuje się specjalne pompy, które nie tylko odpowiadają za doprowadzenie wody, ale również i jej odprowadzenie.

 

Możliwości pralek przemysłowych są znacznie większe niż klasycznych pralek domowych. Przede wszystkim na uwagę zasługuje możliwość prania dużej ilości odzieży i tkanin za jednym zamachem, a także efektywność prania. Tylko i wyłącznie pralki przemysłowe są w stanie wyprać odzież, która jest zabrudzona za pomocą olejów czy smarów.

 

 

GP | Dlaczego warto zainwestować w pralkę przemysłową

 

Zastanawiasz się, czy faktycznie warto zainwestować w pralkę przemysłową? Jeżeli tak, to z pewnością przekona Cię do tej inwestycji rachunek ekonomiczny. Jeżeli samodzielnie dostarczasz swoim pracownikom odzież i musisz samodzielnie zadbać o czystość tej odzieży, to pralka przemysłowa Grandimpianti zwróci się po zaledwie kilku miesiącach. Oddawanie prania do pralni na dłuższą metę jest niewygodne.

 

Kolejny aspekt, który przemawia za zakupem własnej pralki jest wygoda. Pracownik zawsze będzie miał dostępną odzież i będzie mógł bez problemu, w każdej chwili skorzystać z pralki, w razie gdy jego odzież się zabrudzi.

 

Szukasz profesjonalnej pralki przemysłowej? Chcesz postawić na sprawdzony i funkcjonalny sprzęt? Koniecznie sprawdź ofertę GastroProdukt i dział dedykowany profesjonalnym, przemysłowym pralkom.

 

Pralka Przemysłowa gp-pralnia.pl