Pralnia, kojarzy nam się z miejscem, gdzie świadczy się usługi prania, gdzie pierze się ubrania w zakładach pracy, pościel oraz tkaniny w hotelach czy restauracjach. Nie zastanawiamy się jednak, jak rozwiązać temat prania w miejscach, gdzie pozornie jest to niemożliwe. Przykład? Statek pełnomorski. Tymczasem, producenci posiadają dedykowane maszyny pralnicze na statki. Zaprojektowane oraz skonstruowane w taki sposób, aby umożliwić wygodne wykonywania prania, suszenie i prasowanie właśnie w takich miejscach.

 

Maszyny pralnicze na statki, to specjalistyczne maszyny o konkretnym zastosowaniu, które doskonale radzą sobie z praniem wszystkich tkanin obecnych na statkach. Muszą być więc trwałe, funkcjonalne, energooszczędne i koniecznie, muszą oszczędzać wodę. Specjalistyczne pralki, suszarki i zmywarki dedykowane statkom morskim, dostępne są w szerokiej ofercie na przykład w GastroProdukt.

 

 

GP | Pralka, suszarka i inne wyposażenie dla pralni na statku

 

Statek pełnomorski to miejsce, gdzie często załoga przebywa ze sobą kilka miesięcy. Nie sposób zabrać odpowiedniej ilości ubrań na taki czas. Zresztą, pamiętajmy o ograniczonej przestrzeni. W związku z ograniczoną ilością ubrań, jakie może zabrać jeden członek załogi, niezbędne jest zorganizowanie pralni. Jak zawsze w przypadku statku morskiego, wszystko odbywa się właśnie na ograniczonej przestrzeni, w związku z tym, najczęściej w skład pralni wchodzi:

Tak zorganizowana pralnia wymaga, aby urządzenia pralnicze na statki były maksymalnie funkcjonalne i oszczędne. Nie ma tam miejsca na suszenie prania, całość bowiem musi odbywać się w jednym, spójnym procesie, czyli pranie, suszenie, prasowanie, pakowanie i rozdysponowanie wypranej już odzieży do szafek załogi.

 

Pralka, suszarka, magiel czy prasowalnica, ze względu nie tylko na ograniczone miejsce, ale także na ograniczone zasoby, muszą być urządzeniami bardzo oszczędnymi. Szczególnie dotyczy to energii elektrycznej, która przecież zawsze na statkach jest ograniczona i mocno się ją oszczędza. Niemniej istotne oszczędzanie wody. Statkom nie wolno pozbywać się ścieków bezpośrednio do oceanu, w związku z tym muszą je przechowywać lub chemicznie oczyszczać, a jest to proces bardzo kosztowny, dlatego najlepiej zdecydować się na sprzęt droższy w zakupie, tańszy w eksploatacji.

 

 

GP | Chemia dla pralni na statkach – ekologiczna i dobrej jakości

 

Jedno to urządzenia pralnicze na statki, drugie to chemia, którą stosuje się podczas prania. W typowych pralniach, można stosować niemalże każdy typ środków chemicznych, które odpowiadają obecnym standardom i normom. W przypadku pralni na statkach, istotne jest, aby chemia była ekologiczna i bezpieczna. Na statkach przestrzega się zarówno gospodarki śmieciami oraz ściekami, jak również przepisów, które są związane z przepisami antypożarowymi i antywybuchowymi. Dlatego chemia, stosowana nie tylko do prania, ale również na co dzień jest starannie selekcjonowana.

 

Odpowiednie wykorzystanie dobrej jakości maszyn i urządzeń pralniczych, właściwej chemii oraz prawidłowej gospodarki w zakresie prania, pozwala na efektywne zarządzanie pralnią oraz szybkie i bezproblemowe pranie.

 

Maszyny pralnicze na statki gp-pralnia.pl