Szpitale, laboratoria, domy opieki zdrowotnej czy kliniki. W takich miejscach wymaga się tego, aby czystość nie tylko powierzchni ale i materiałów była nienaganna. Nie bez powodu pralnie w szpitalach czy ogólnie w służbie zdrowia są miejscami bardzo mocno obłożonymi. Wymaga się od nich niezawodności, funkcjonalności oraz perfekcyjnego czyszczenia tkanin. Urządzenia pralnicze w szpitalach oraz klinikach muszą być więc niezawodne i w pełni funkcjonalne.

 

 

GP | Pralka przemysłowa i suszarka przemysłowa – funkcjonalność i efektywność

 

W przypadku szpitali i sprzętu kupowanego do szpitali istotna jest nie tylko najwyższa jakość związana z danym sprzętem, ale również:

  • pełna niezawodność, gdyż sprzęt ten jest praktycznie ciągle w użyciu,
  • efektywność, czyli w pełni potwierdzona skuteczność działania danego sprzętu,
  • niezawodność, która jest istotna przy każdym sprzęcie.

Powyższe nie dotyczy jedynie sprzętu lekarskiego i stricte medycznego. Urządzenia pralnicze w szpitalach muszą być w pełni funkcjonalne i efektywne, wymaga się od nich takiej samej niezawodności jak od sprzętu medycznego, odpowiadają one bowiem za czystość i dezynfekcję ubrań, pościeli, obrusów, tkanin i wszystkich materiałów, które znajdują się w szpitalu. Tymczasem czystość i dezynfekcja w szpitalu są aspektami kluczowymi.

 

 

GP | Wyposażenie pralni szpitalnej

 

Urządzenia pralnicze w szpitalach to szereg urządzeń, które razem tworzą szpitalną pralnię. Najczęściej w ich skład wchodzą:

  • pralki przemysłowe do prania w wysokich temperaturach, przy zastosowaniu zróżnicowanej chemii piorącej,
  • suszarki przemysłowe, do suszenia i dezynfekcji tkanin,
  • specjalne magle elektryczne czy przemysłowe, a także stoły prasowalnicze.

Całość tworzy efektywną pralnię szpitalną, do której dziennie trafiają setki kilogramów ubrań, pościeli, firan, zasłon, obrusów, ręczników oraz setek innych materiałów, powszechnie wykorzystywanych w szpitalach, klinikach czy laboratoriach.

 

 

GP | Sprzęt pralniczy, chemia oraz właściwe przechowywanie

 

W szpitalnych pralniach istotne jest wszystko, co umożliwia efektywne ich wykorzystanie i jednocześnie zapewnia skuteczność. Na pierwszym miejscu jest oczywiście sprzęt, urządzenia pralnicze w szpitalach, które umożliwiają pranie w sposób skuteczny i efektywny. Na drugim miejscu jest oczywiście chemia piorąca. Musi być funkcjonalna i jak najbardziej uniwersalna, jednocześnie zapewniająca czystość. Na samym końcu jest właściwe przechowywanie i transport już wypranych tkanin. To wszystko ma wpływ na czystość. Pamiętajmy bowiem, że w szpitalu pościel może być wymienia nawet codziennie.

Odpowiednia organizacja, wyposażenie oraz zastosowanie właściwej chemii sprawia, że pralnia szpitalna staje się funkcjonalna i bardzo efektywna w działaniu.

 

Urządzenia pralnicze w szpitalach gp-pralnia.pl