Stacje paliw, wszelkiego rodzaju rafinerie oraz firmy zajmujące się przetwórstwem oraz handlem paliwami, muszą spełniać rygorystyczne normy w zakresie odzieży i obuwia ochronnego pracowników. Ubiór ten należy też utrzymywać w nienagannej czystości. Ponieważ jest to szczególnie trudne, producenci przygotowali ofertę specjalistycznego sprzętu pralniczego dla stacji paliw oraz branży paliwowej. Przyjrzyjmy się mu z bliska.

 

Podstawowe wyposażenie pralni na stacji paliw

 

Stacja paliw to miejsce, w którym szczególnie trzeba przestrzegać zasad BHP oraz zaleceń co do odpowiedniego ubioru obsługi. Z jednej strony, pracownicy obsługi klienta muszą mieć elegancką aparycję, a z drugiej strony, pracownicy techniczni powinni być ubrani w sposób bezpieczny, odpowiedni dla wykonywanych przez nich obowiązków.

 

Pralka przemysłowa, suszarka i stół do prasowania to absolutna podstawa, jeśli chodzi o wyposażenie profesjonalnej pralni. Sprzęt pralniczy na stacjach paliw co prawda nie musi być przystosowany do usuwania takich zanieczyszczeń, jak ma to miejsce np. w przypadku firm przemysłowych czy produkcyjnych. Nie oznacza to jednak, że prowadząc stację benzynową można wybrać najtańszy sprzęt. Z całą pewnością nie jest to korzystne rozwiązanie.

 

Pralka przemysłowa powinna być pojemna i możliwie najbardziej uniwersalna. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta – będzie ona prała zarówno odzież prezentacyjną, która będzie użytkowana przez osoby zajmujące się obsługą klienta i sprzedażą, jak i odzież roboczą. Uniwersalność jest tutaj bardzo ważna, ze względu na konieczność usuwania standardowych zanieczyszczeń, jak również trudnych plam po olejach, smarach i innych substancjach.

 

Suszarka przemysłowa jest bardzo ważnym elementem wyposażenia, jeśli chodzi o sprzęt pralniczy na stacjach paliw. Bez niej cały proces czyszczenia tekstyliów znacznie się wydłuża. Z całą pewnością warto suszarkę mieć i z niej korzystać, gdyż pozwoli to przyspieszyć pranie, a także sprawi, że odzież będzie lepiej się prezentować.

 

Bardzo ważnym dodatkiem do wyposażenia pralni stacji benzynowej jest także stół do prasowania, prasowalnica lub stanowisko do prasowania. Klient wymaga, aby obsługująca go osoba była nienagannie czysta i estetycznie ubrana. Dlatego tak ważne jest, aby odzież pracowników Obsługi Klienta była idealnie wyprasowana. Prasowanie odzieży pomaga również łatwiej ją składać i przechowywać.

 

Chemia pralnicza – czyli jak usunąć trudne plamy

 

Sprzęt pralniczy na stacjach benzynowych to nie wszystko. Bardzo ważna jest również chemia pralnicza. Pozwala ona skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń, szczególnie takich, które są wyjątkowo trudne do usunięcia. W przypadku plam z oleju, smaru, a nawet ropy, jedynie dobrej jakości detergenty są w stanie bezpiecznie je sprać. Chemia pralnicza jest więc tak samo ważna, jak wszystkie urządzenia pralnicze, które pozwalają zadbać o ubrania pracowników, aby mogli pracować bezpiecznie i schludnie wyglądać. 

Chemię pralniczą, a także wszystkie, niezbędne maszyny i urządzenia kupisz w GastroProdukt. Wyposaż swoją stację benzynową w funkcjonalne, użytecznie, wydajne rozwiązania – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!