Zaawansowane technologicznie pralki znacznie ułatwiają i przyspieszają proces prania. Wbrew pozorom są przydatne nie tylko w warunkach przemysłowych. Pewne modele są szczególnie praktyczne, ponieważ są skuteczne, wydajne i oszczędne. Wyjaśniamy, dlaczego warto zainwestować w pralkę wysokoobrotową!

Pralka wysokoobrotowa – dla kogo?

Pralka wysokoobrotowa to urządzenie które jest w stanie osiągać 1000 i więcej obrotów bębna na minutę. Parametr ten jest jednym z najważniejszych w tym sprzęcie. Jest bowiem odpowiedzialny za szybkie i równomierne rozprowadzanie detergentu, co ma w dużym stopniu wpływ na skuteczność prania.

Szybkość obrotów jest ważne także ze względu na wirowanie, czyli ostatni etap prania. Ruch bębna i wytwarzająca się wtedy siła odśrodkowa doprowadza do usunięcia nadmiaru wody i pozostałości detergentów. Im więcej obrotów na minutę, tym mniej wilgotne będzie pranie. Dzięki temu da się znacznie skrócić czas suszenia.

Pralki wysokoobrotowe są często spotykane w pralniach usługowych, a także w zakładach przemysłowych oraz pralniach m.in. hotelowych, szpitalnych czy wojskowych. Z ich pomocą można błyskawicznie wyprać duże ilości tekstyliów, a następnie odwirować je tak, by od razu były przystosowane do włożenia do suszarki albo gotowe do szybkiego wyschnięcia po rozwieszeniu.

Z pralek wysokoobrotowych niekiedy korzystają także osoby prywatne. Są popularne w przypadku dużych rodzin czy wieloosobowych gospodarstw, ponieważ pozwalają znacznie skrócić czas prania. Przy tym są odporne na intensywną eksploatację.

Zalety pralki wysokoobrotowej

Pralki wysokoobrotowe są zwykle specjalistycznym sprzętem, przystosowanym do częstego użytkowania. Z ich pomocą można zazwyczaj jednocześnie wyprać wielokilogramowe wsady prania. Są skuteczne, szybkie, a zarazem ekonomiczne – ich działanie optymalizuje zużycie prądu i wody. Przez to są maksymalnie wydajne oraz ekologiczne.

Duża ilość obrotów na minutę doskonale sprawdza się zarówno w przypadku, gdy suszy się pranie naturalnie (na sznurkach lub rozkładanej suszarce), jak i wtedy, gdy korzysta się z suszarki bębnowej.

Wirowanie powyżej 1000 obr./min sprawia, że tekstylia są zaledwie lekko wilgotne. Jest to niezwykle pomocne w przypadku m.in. ręczników, pościeli, koców czy innych większych, cięższych i bardziej chłonnych tekstyliów. Dzięki niemu czas ich naturalnego schnięcia jest zdecydowanie krótszy, dzięki czemu nie odgniatają się (np. od sznurka), nie tracą swojej miękkości oraz nie rozciągają się. W ten sposób oszczędza się czas, a także miejsce.

Nawet jeśli posiada się suszarkę bębnową, przed włożeniem do niej prania zaleca się je dokładnie odwirować. Bardzo mokre tekstylia wydłużają czas suszenia, zwiększając zużycie energii. Przez to obciążają sprzęt, co może odbić się na jego kondycji. Dłuższy czas pracy suszarki naraża także włókna tekstyliów na ekspozycję na wysokie temperatury, co również może mieć na nie negatywny wpływ.

Pralka wysokoobrotowa pozwala dbać zarówno o pranie, jak i wykorzystywany sprzęt. Świetnym przykładem takiego urządzenia jest GP | Pralnico-Wirówka z funkcją szybkiego wirowania 14 kg | GWH135 HIGH SPEED. Model jest dedykowany do zastosowań przemysłowych, dlatego jest wykonany z solidnego monobloku. Ma długą żywotność i doskonale znosi intensywną eksploatację. Nie zawiera także żadnych sprężyn ani amortyzatorów, przez co wolniej się zużywa i nie wymaga częstej konserwacji. Przy tym wyjątkowo cicho pracuje nawet na najwyższych obrotach. Uwzględniono w niej również dobrą izolację, która minimalizuje straty energii.

Gdzie kupić pralkę wysokoobrotową?

Pralkę wysokoobrotową najlepiej kupić od producenta, który specjalizuje się w sprzętach przemysłowych. Taki sprzęt jest produkowany z myślą o najbardziej wymagających warunkach, dlatego jest praktycznie niezawodny. Doskonale sprawdzi się w użytku komercyjnym, a także prywatnym.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą GastroProdukt. Posiadamy szeroki wybór pralek wysokoobrotowych, o pojemności do nawet 28 kg. W razie potrzeby nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na pytania i doradzą, który model wybrać. Zainwestuj w profesjonalne urządzenie, które znacznie ułatwi i usprawni pranie!