Profesjonalna pralnia, pralnia przemysłowa lub usługowa, to miejsce, gdzie każdego dnia pierze się nawet kilkaset kompletów ubrań oraz różnych materiałów. Przy organizacji i wyposażeniu pralni przemysłowej, kładzie się bardzo duży nacisk na wybór urządzeń piorących, niejako minimalizując rolę takich urządzeń jak suszarka przemysłowa Grandimpianti ILE. Tymczasem zarówno jej funkcjonalność jak i szybkość działania są ważne dla prawidłowej pracy całej pralni.

 

GP | Podstawy budowy suszarki bębnowej Grandimpianti ILE

 

Suszarka przemysłowa Grandimpianti ILE jest to ogromne urządzenie, które pozornie przypomina pralkę. W suszarce również stosuje się obracający się bęben, który jednak nie wypełnia się wodą, a jest swoistą termiczną komorą. Bęben suszarki jest nieco inaczej skonstruowany. Jego konstrukcja sprawia, że mokre tkaniny rozkładają się w nim równomiernie, od drzwi, po sam koniec bębna.

 

Suszarka przemysłowa Grandimpianti ILE najczęściej wyposażona jest w silnik, który wprawia w ruch bęben. W tym przypadku nie jest konieczne, aby bęben obracał się dużymi prędkościami. Najczęściej bęben suszarki obraca się z prędkości do 80 obrotów na minutę. Prócz silnika, ważnym elementem suszarki jest oczywiście grzałka, która nagrzewa powietrze, odpowiedzialne za suszenie prania podczas pracy.

 

Grzałka i silnik to dwa, najbardziej istotne elementy suszarki bębnowej. Bardzo ważny jest również układ wprowadzający rozgrzane powietrze do bębna oraz układ, który wyprowadza wilgotne powietrze z bębna. System nawiewów i wyciągów powietrza składa się najczęściej ze specjalnych wentylatorów o dużej mocy, działających naprzemiennie.

 

Nowoczesna suszarka przemysłowa wyposażona jest także w nowoczesną elektronikę. Elektronika pozwala na sterowanie procesem całego prania oraz określenie danego programu. Ponadto, każda, nowoczesna suszarka przemysłowa wyposażona jest w specjalne czujniki, jedne odpowiadają za bezpieczeństwo urządzenia i użytkowników, inne za kontrolę procesu suszenia.

 

GP | Działanie suszarki bębnowej Grandimpianti ILE

 

Suszarka bębnowa Grandimpianti ILE jest najbardziej popularnym typem suszarki. Wynika to z jej licznych zalet:

  • efektywnego suszenia, nawet w przypadku bardzo mokrego i ciężkiego prania,
  • suszarka taka jest relatywnie tania w eksploatacji,
  • suszarka bębnowa umożliwia suszenie bardzo dużej ilości prania jednocześnie,
  • jest to urządzenie cechujące się dużą trwałością, gdyż jego budowa nie jest specjalnie skomplikowana,
  • jest to najszybsza metoda suszenia prania.

 

Bęben suszarki jest swoistą komorą, w której następuje proces suszenia. Dostarczane jest tam ciepłe powietrze, które powoduje suszenie ubrania i powstanie pary wodnej. Ta, odprowadzana jest z bębna do przewodów wentylacyjnych i wyprowadzana poza suszarkę.

 

 

Suszarka przemysłowa Grandimpianti ILE bębnowa jest urządzeniem, które wymaga podłączenia specjalnych przewodów umożliwiających odprowadzanie pary wodnej i wilgotnego powietrza. Nie może być ono odprowadzane do pomieszczenia. Jednak dzięki właśnie efektywnej wymianie powietrza, suszarka przemysłowa Grandimpianti ILE bębnowa jest jednym z najskuteczniejszych urządzeń, które umożliwiają przyspieszone suszenie prania.

 

Suszarka przemysłowa Grandimpianti ILE gp-pralnia.pl