Suszarka przemysłowa stanowi często integralną część pralni przemysłowej. Urządzenie to, jak sama nazwa wskazuje, jest urządzeniem, którego celem jest przyspieszenie suszenia prania oraz zwiększenie dzięki temu efektywności pralni. Dobrej jakości suszarka przemysłowa jest w stanie w kilkadziesiąt minut wysuszyć pranie niemalże całkowicie, co eliminuje konieczność posiadania dużej ilości miejsca w pralni oraz znacząco skraca czas całego procesu.

 

Suszarki przemysłowe pomagają jednak nie tylko w suszeniu, ale także mają wpływ na efektywną dezynfekcję tkanin, która jest niemożliwa podczas samego procesu prania.

 

 

GP | Suszarka przemysłowa – zasada działania

 

Suszarka przemysłowa jest urządzeniem, które jest niezbędne zaraz po wykonaniu prania. Pralka przemysłowa pierze pranie w wysokiej temperaturze, po czym pranie po odwirowaniu trafia bezpośrednio do suszarki.

 

Suszarka przemysłowa jest urządzeniem o dużym potencjale energetycznym, zamieniającym energię elektryczną na energię cieplną, która pozwala szybko pozbyć się wody z tkaniny. W suszarkach przemysłowych grzałka połączona z nawiewem oraz odprowadzaniem ciepła, odpowiedzialna jest za suszenie prania. Jeśli chodzi o temperaturę, to może ona sięgać nawet ponad 100 stopni. Stąd też suszarka przemysłowa jest urządzeniem, które nie tylko suszy, ale również dezynfekuje tkaniny. Szczególnie jest to przydatna funkcja w takich miejscach jak hotele czy restauracje. Suszarki przemysłowe dzięki wysokiej temperaturze doskonale radzą sobie z tego typu drobnoustrojami, a także z wieloma wirusami oraz bakteriami.

 

 

GP | Suszarka przemysłowa – gdzie i kiedy warto zainstalować

 

Suszarka przemysłowa to spora inwestycja, która często przewyższa nawet koszty pralki przemysłowej. Jednak w niektórych przypadkach jest to po prostu inwestycja niezbędna. Szczególnie jeżeli:

  • pralnia oferuje mało miejsca,
  • pralnia jest pralnią hotelową, gdzie nocują ludzie, którzy narażeni są na alergie,
  • jeżeli suszarka ma być nie przemysłowa lecz domowa, wówczas warto ją kupić w momencie, gdy w domu mieszkają osoby z alergią.

 

Suszarka przemysłowa jest z pewnością urządzeniem nie tylko bardzo funkcjonalnym, ale również w niektórych przypadkach niezbędnym. Szczególnie istotne jest to w przypadku hoteli. Znacząco poprawia przepustowość każdej pralni przemysłowej, a ponadto wpływa na jakość prania, zapach i odczucie podczas jego dotykania. Jest to więc zakup, który zawsze będzie przydatny.

 

Suszarka przemysłowa gp-pralnia.pl